نمایش تکی

ابراز نگرانی مدیر درمان و آموزش بنیاد دیابت ایرانیان از وضعیت انسولین بیماران دیابتی در گفتگو با خبرنگار روزنامه قدس

- تاریخ انتشار 22:12 1398/10/10  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، دکتر فرهاد رجب پور مدیر درمان و آموزش بنیاد دیابت در گفتگو با خبرنگار روزنامه قدس خراسان در مورد مشکلات عرضه انسولین گفت : براساس اظهارات بیمارانی که به ما مراجعه کرده‌اند، تأمین انسولین همچنان معضلی برای مبتلایان به دیابت محسوب می‌شود.

دکتر فرهاد رجب‌پور ادامه می‌دهد: در حال حاضر نیز با این سهمیه‌بندی برخی بیماران ناگزیرند بخشی از داروی خود را آزاد تهیه کنند. به این ترتیب هر قلم انسولین که پیشتر ۳۰ هزار تومان بوده را حدود ۵۰ هزار تومان خریداری می‌کنند که این موضوع برای خانواده‌هایی که توان کافی مالی ندارند دشوار است.

وی در ادامه می‌افزاید: به دنبال محدودیت توزیع برخی از انسولین‌ها شاهدیم که بیماران نیز از ترس کمبود این دارو میزان دوز مورد نیاز خود را کاهش می‌دهند. چنانکه بیماری که نیازمند افزایش دوز دارو بوده اما همچنان با دوز کمتر مصرف می‌کند؛ چرا که بیمار معتقد است: اگر انسولین تمام شود دیگر نمی‌توانم بخرم.

مدیر درمان و آموزش بنیاد دیابت ایرانیان تصریح می‌کند: نکته دیگر اینکه برخی از داروخانه‌ها رغبتی به عرضه این دارو ندارند؛ چرا که به دلیل تأخیر در پرداخت‌ها از سوی بیمه، سود اقتصادی برای آن‌ها ندارد. به هر روی براساس واکنش‌هایی که از شرایط امروزی می‌بینیم ممکن است برخی از بیماران دیابتی به مصرف ویال‌های قدیمی انسولین و تزریق با سرنگ برگردند.

مشاهده متن کامل خبر در پایگاه خبری - تحلیلی قدس آنلاینبازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com