دیابت نوع دو

برای دیدن عکس های دیابت نوع دو در گالری عکس ، لطفا اینجا کلیک کنید.

2 - دیابت نوع 2 (دیابت غیر وابسته به انسولین) :
بیشتر افراد مبتلا به دیابت نوع 2 را افراد بالای 50 سال تشکیل میدهد. اما امروزه ریسک ابتلا به این نوع دیابت در کودکان و نوجوانان به دلیل مصرف فست فودها ، بی تحرکی و چاقی رو به افزایش است.
این نوع دیابت در افراد چاق وکم تحرک بیشتر مشاهده میشود و با ماشینی شدن زندگی روزمره، روز به روز به تعداد مبتلایان به این نوع دیابت افزایش می یابد. 85-90% افراد دیابتی را این گروه تشکیل میدهند.
در این نوع دیابت انسولین به قدر کافی در بدن وجود دارد اما انسولین موجود توانایی هدایت قند را به درون سلول ندارد. که این عدم توانایی بدلیل عدم حساسیت سلول های بدن به انسولین و یا عدم كميت ويا کفایت انسولین می باشد. تشخیص سریع این نوع دیابت با انجام آزمایشات دوره ای برای تمام افراد بالای 40 سال و افراد مستعد ابتلا به این بیماری مقدور می باشد.
تشخیص سریع و به موقع این بیماری و آغاز درمان صحیح باعث به حداقل رسیدن عوارض قلبی ، چشمی ، عصبی و کلیوی در این افراد میشود.
درمان این نوع دیابت شامل :
1- رژیم مناسب غذايي
2- ورزش
3- مصرف قرص های خوراکی
4- تزریق انسولین می باشد.
البته در بسیاری از افراد مبتلا به دیابت نوع 2، با کنترل رژیم ، ورزش و کنترل وزن این بیماری درمان میشود ، ودرمان با قرص های خوراکی ویا تزریق انسولین با تجویزپزشک در صورت لزوم آغاز می شود.

           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com