نمایش تکی

مشکلات بیماران دیابتی در تهیه انسولین - مصاحبه مدیر درمان و آموزش بنیاد دیابت با روزنامه شهرآرا

- تاریخ انتشار 04:08 1399/04/04  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، مدیر درمان و آموزش بنیاد دیابت در گفتگو با روزنامه شهرآرا از مشکلات بیماران دیابتی در تهیه و کمبود انسولین گفت: بیماران مدام از کمبود انسولین شکایت می کنند.

وی افزود نوسان شدید قند خون بیماران دیابتی در پی تغییر نوع انسولین ها نگران کننده است. انسولین های موجود در بازار به دودسته قلیم و ویال تقسیم می شوند که نوع قلیم اکنون در بازار کمیاب شده و بیماران را با مشکلات زیادی مواجه کرده است. کیفیت انسولین ها متفاوت است و از نظر اثربخشی، قلمی ها به انسولین بدن نزدیکترند و نحوه تزریقشان هم مقداری آسان تر است.

دکتر رجب پور با اشاره به اینکه  هر داروخانه ای  به تناسب یک یا چند نوع انسولین را ندارد، افزود: فروش انسولین ها بستگی به شرکت پخش و بازاریابی آن ها دارد که معمولا از کشورهای دانمارک و فرانسه وارد می شود اما در مجموع می دانم که توزیع کم است.

دکتر رجب پور در ادامه  گفت : اکنون بیشترین دغدغه کنترل قند خون بیماران دیابتی می باشد چرا که تغییر نوع انسولین، باعث استرس بیماران می شود و کنترل دیابت را مشکل تر می کند. بسیاری از بیماران ما در بنیاد دیابت چندین سال است که با نحوه تزریق انسولین خود کنار امده و بیماری شان را کنترل  کرده اند و حالا این تغییر به خصوص برای آن دسته از بیمارانی که بیماری دیگری در کنار دیابت دارند ، خطرناک است.

مشاهده متن کامل خبر در روزنامه شهر آرا
بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com