نمایش تکی

دیابتی ها چه نکاتی را باید در سفر رعایت کنند ؟

- تاریخ انتشار 04:19 1398/12/26  

اگر علاقه مند به سفر هستید با رعایت یک سری اصول کلی می توانید بدون نگرانی به سفر بروید و با کمی برنامه ریزی تخصصی، دلیلی ندارد که شما سلامتی یا تعطیلات خود را فدای یکدیگر کنید و می توانید از سفرتان لذت ببرید. آماده سازی شما به این بستگی دارد که کجا و چه مدت دور هستید اما هر مسافر مبتلا به دیابت باید با این مراحل شروع کند.

از پزشکتان یادداشت بگیرید.

از پزشک خود بخواهید در رابطه با بیماری شما (به عنوان مثال، اگر مبتلا به دیابت نوع 1 یا 2 هستید) و نیازهای شما یادداشتی بنویسد، تا در صورت نیاز در هر جا که به مشکلی خوردید با این یادداشت روند درمانتان را بهبود بخشید.

میان وعده های سالم را بسته بندی کنید.

با تهیه وعده هایی از میان وعده های سالم که نیازی به یخچال ندارند، یک قدم از گرسنگی خود دور شده و از غذاهای آماده و بازاری دور شوید. البته به خاطر داشته باشید که هر میان وعده چه مقدار بر قند خون شما تأثیر می گذارد. گزینه های عالی میان وعده سالم عبارتند از: آجیل و دانه مخلوط، پاپ کورن و میوه خشک شده.

در مورد دیابت خود با همراهان سفر خود صادق باشید. اگر به صورت انفرادی سفر می کنید، حمل شناسنامه پزشکی که شرایط شما را بیان می کند، بسیار مهم است. به این ترتیب، اگر شما دچار افت شَدید قند خون شدید و کنترل و هوشیاری خود را از دست دادید، اطلاعات صحیح به افراد اطراف شما اجازه می دهد تا سریع و مناسب کمک کنند تا سریع تر بهبود یابید و آسیب نبینید.

یک کارت در کیف پولتان قرار دهید.

که حاوی اطلاعات دقیق تر، مانند اینکه انسولین مصرف می کنید یا خیر و دوز آن و دستورالعمل های مربوط به نحوه درمان اورژانس دیابت باشد.

مطمئن شوید که تمام داروهای مورد نیاز خود را تهیه کرده اید. برای محافظت از قدرت داروهای خود و جلوگیری از ایجاد تغییرات پیش بینی نشده در برنامه های سفر خود، حتماً:

برای خنک کردن انسولین، یک بسته ژل خنک همراه داشته باشید و از یخ زدن آن بپرهیزید زیرا انجماد، انسولین را خراب می کند.

اطمینان حاصل کنید که تمام داروهای شما دارای برچسب اصلی داروخانه روی آن است ( راجع به دوز مصرفی و زمان مصرف).

دارو های دیابت خود را در دسترس نگه دارید و ترجیحاً آن ها را در کیفی که همیشه به همراهتان دارید بگذارید.

وسایل کافی را برای دو برابر طول سفر خود بسته بندی کنید. بهتر است در این آماده سازی ها وسواس به خرج دهید.

شما همیشه باید در کیف و یا جیب هایتان تنقلات داشته باشید تا از افت شدید قند خون هنگامی که دیرتر به غذا می رسید، جلوگیری کنید.

مرتباً قند خون را بررسی کنید.

هنگامی که زمان وعده های غذایی تغییر می کند و بیشتر از حد معمول غذا می خورید، برای ماندن در مسیر احتمالاً باید قند خون خود را بیشتر از قبل بررسی کنید. هدف این است که برای اولین بار قندخون خود را قبل و بعد از خوردن وعده غذایی آزمایش کنید تا ببینید چه تأثیری در بدن شما دارد.

با بدن خود مهربان باشید.

در حالی که مشغول کاوش در جهان هستید، به یاد داشته باشید که روزهای طولانی گشت و گذار می تواند سطح گلوکز شما را پایین بیندازد و عدم تحرک حین سفر می تواند آن را بالا ببرد.

ممکن است شما در هنگام صحبت از فعالیت های جدید، غذاها و برنامه ها انعطاف پذیر باشید، اما دیابت شما به اندازه شما انعطاف پذیر نیست. با این وجود، با برنامه ریزی مناسب و توجه به بیماری خود، می توانید با خیال راحت به کاوش در جهان بپردازید.بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com