نمایش تکی

خدمات بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت در روزهای شیوع کرونا در رزمایش همدلی

- تاریخ انتشار 02:34 1399/03/18  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان این بنیاد با مشارکت انجمن توسعه سلامت مهرپارسی مطابق با فرمایشات رهبر معظم انقلاب رزمایش همدلی را در چندین مرحله برگزار کرد.

در آغاز خبر انتشار ویروس کرونا در کشورهای شرق آسیا بنیاد دیابت با در نظر گرفتن احتمال شیوع ویروس کوید 19 در کشور،با مشارکت انجمن توسعه سلامت مهرپارسی و با توجه به آمار بالای مبتلایان به دیابت نوع یک و نوع دو  همچنین قرار گرفتن در گروه های در معرض خطر ابتلا به بیماری کرونا به دلیل پایین بودن سیستم ایمنی بدن افراد دیابتی راهکارها و روش های آموزش از راه دور را پیش بینی کرد.

توجه ویژه به آموزش اعضا در معاونت آموزش و پژوهش با هدف ارتقاء سطح سلامت، افزایش سطح آگاهی و آموزش های به روز در ارتباط با پیشگیری ، راه های انتقال و ابتلا بیماری ، اطلاع رسانی و آموزش وسیع مراقبت های لازم و ضروری در زمینه پیشگیری و آموزش به همه افراد جامعه مطابق با دستورالعمل های دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و راهکارهای آن برای اقدام، در همه دفاتر و نمایندگی های خود در سراسر کشور  بررسی شد.

در نظر گرفتن سطح پایین درآمد خانواده های تحت پوشش واحد مددکاری در معاونت مشارکت های مردمی از منظر توانمندی و سطح درآمدی خانواده های مددجویان با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال بوجود آمدن شرایط قرنطینه و آسیب دیدن کسب و کارها خصوصا برای خانواده های مددجوی تحت پوشش ، سبدکالای ارزاق عمومی به همت خیرین بزرگوار و همراه خانواده بزرگ بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان و انجمن توسعه سلامت مهرپارسی تهیه و راهکارهای توزیع در بین مددجویان مورد بررسی قرار گرفت که از جمله مهمترین برنامه های پیش بینی شده در ایام قبل از شیوع بیماری بود .

همزمان با اولین نشانه های بروز ویروس کوید 19 در کشور، این دو سازمان مردم نهاد با احساس مسئولیت در آگاهی رسانی ، پیشگیری و عدم گسترش بیماری در بین همه افراد جامعه به خصوص در بین بیماران دیابتی برنامه های آموزشی خود  را در دو گروه دیابت نوع یک و نوع دو (کودک و نوجوان و بزرگسال) همگام با نهاد ها و سازمان های دولتی آغاز کرد.

معاونت آموزش و پژوهش مطابق با دستورالعمل های دانشگاه علوم پزشکی و وزارت بهداشت و درمان اقدام به تهیه پمفلت ، پوستر، اینفوگرافی ، کلیپ های آموزشی و ...  و توزیع گسترده در شبکه های مجازی کرد.

با توجه به دستورالعمل های دانشگاه علوم پزشکی با موضوع رعایت فاصله اجتماعی معاونت آموزش و پژوهش بنیاد دیابت تصمیم به برگزاری کلاس های آنلاین همراه با پرسش و پاسخ های آنلاین که توسط پزشکان همکار و کارشناسان مجرب برای گروه های کودک ، نوجوان و بزرگسال گرفت که مورد استقبال گروه های هدف واقع شد .

 مهمترین اقدامات معاونت آموزش و پژوهش بنیاد دیابت فعالیت های آموزشی از جمله اطلاع رسانی و پاسخگویی به سوالات متعدد بیماران دیابتی به صورت گسترده در طول هفت روز هفته و به صورت 24 ساعته  و نیز حفظ آرامش و کنترل استرس در بیماران دیابتی و خانواده های آنها بود که با توجه به جو روانی حاکم بر جامعه در بازه زمانی شیوع و گسترشویروس کرونا بسیار مهم تلقی می شد که این آموزش ها در همه دفاتر و نمایندگی های سطح کشور با توجه به نیازهای هر منطقه بررسی و اجرا گردید.

واحد درمان بنیاد دیابت همگام با سایر معاونت ها و بخش ها در راستای پیشگیری از بیماری و بهبود وضعیت بیماران مبتلا به دیابت با همکاری پزشکان مستقر در واحدهای درمانی در روزهای سخت پاندمی تلاش های بی شائبه داشتند

معاونت مشارکت های مردمی بنیاد دیابت و انجمن مهرپارسی  پس از تهیه بسته های سبد کالا مطابق با فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... خامنه ای (مدظله) مبنی بر اجرای رزمایش همدلی و حمایت از نیازمندان با توجه به شرایط و توان مالی خود اقدام به توزیع و اهدای بسته های سبد کالا  و ارزاق عمومی در بین مددجویان و خانواده های محترم این عزیزان کرد.

معاونت مشارکت های مردمی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان و انجمن توسعه سلامت مهرپاررسی علاوه بر سبدکالا ، بسته دارویی برای گروه دیابت نوع یک ( کودکان نیازمند دیابتی وابسته به انسولین ) و تجهیزات مورد نیاز از جمله دستگاه تست قند خون ، سرسوزن، نوار تست قند خون در چند مرحله اهدا نمود 

"خدمات بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت در روزهای شیوع کرونا در رزمایش همدلی"

جدول کرونا.jpgبازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com