نمایش تکی

همایش دیابت و بیماری های قلبی همزمان با اهدای سبد یلدا برگزار شد

- تاریخ انتشار 14:43 1398/09/28  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، همایش آموزشی دیابت و بیماری های قلبی - عروقی در روز پنجشنبه 28 آذر ماه 98 در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد.

خانم دکتر نارجی ثانی به موضوع دیابت و تاثیر آن بر بیماری های قلبی و عروقی پرداخت. وی افزود : با گذشت زمان، قند خون بالای ناشی از دیابت می‌تواند به عروق خونی و اعصابی که قلب و عروق خونی شما را کنترل می‌کند آسیب برساند. بنابراین در افراد مبتلا به دیابت، احتمال ابتلا به بیماری قلبی بالاتر است.

افراد مبتلا به دیابت با کنترل بیماری خود، از ابتلا به بیماری‌های قلبی و سکته خود نیز جلوگیری می‌کنند.

در ادامه دکتر نارنجی ثانی عواملی که منجر به بیماری قلبی می شود را برشمرد : سیگار کشیدن،فشار خون بالا،سطح کلسترول غیرطبیعی،چاقی و چربی شکم

دکتر نارنجی ثانی افزود: کنترل دیابت یک شرط مهم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی است. با کنترل و مدیریت دیابت می‌توان خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش داد، تا در این صورت قلب و عروق خونی سالمی داشته باشید. با اجتناب از کشیدن سیگار، همچنین شانس خود را برای عدم ابتلا به بیماری‌های قلبی و حمله قلبی را افزایش دهید.

در ادامه خانم شریفی مدیر واحد مشارکت های مردمی بنیاد دیابت از توزیع سبد یلدا به مناسبت فرارسیدن شب باستانی یلدا خبر داد و در پایان همایش این بسته ها به بیماران نیازمند دیابتی اهدا شد.

 بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com