نمایش تکی

سومین جلسه دوره آموزشی "مادران تنها" برگزار شد

- تاریخ انتشار 15:02 1398/07/22  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان هاجر شریفی مدیر عامل انجمن حامیان بانوان شریف از برگزاری دومین دوره آموزشی مادران تنها به همت انجمن حامیان بانوان شریف با همکاری مرکز نیکوکاری بانوان شریف، بنیاد دیابت و اداره 7 کمیته امداد امام خمینی(ره) در راستای توانمند سازی بانوان خودسرپرست در روز دوشنبه 1398/7/22 ساعت 8:30 الی 12:30 خبر داد.

در ابتدای همایش خانم عامری وکیل پایه یک دادگستری در زمینه مسائل حقوقی بانوان، مشورت حقوقی قبل ازدواج، نفقه، عقد دائم و عقد موقت صحبت نمودند، اینکه در عقد موقت حتماً باید مهریه تعیین شود وگرنه عقد موقت باطل است، نفقه به زن تعلق نمی گیرد مگر اینکه در عقدنامه قید شود. زن و شوهر در عقد موقت از یکدیگر ارث نمی برند و مسائلی مانند شرایط عقد دائم و وظایف زن در قبال تمکین از شوهر و روابط زناشویی توضیحاتی دادند.

 در ادامه در مبحث دوم به دکتر خدایی مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی در امور اجتماعی در زمینه زندگی سالم سخن گفتند، ایشان در راستای تفکر سالم فرمودند باید فکر کرد این مسئله که ساعت ذهن ما در کجاست، در زمان گذشته، آینده یا در زمان حال و اکثرا درگیر زمان گذشته هستیم و ترس از آینده داریم. مهم ترین زمان زندگی را به فراموشی سپرده ایم همچنین برای دیگران زندگی میکنیم . در ادامه آقای دکتر خدایی به مسئله اهمیت تفکر در دین اسلام اشاره نمودند و در چهار مبحث جسمی، اجتماعی و معنوی بررسی نمودند.

 در بخش سوم این همایش خانم هاشمی مباحث دو جلسه گذشته در زمینه آسیب های اجتماعی جنسی بر زندگی افراد جامعه پرداختند و در ادامه به تعریف افسردگی که شامل احساس غم، دلسردی یا ناامیدی به مدت حداقل دو هفته و اغلب ساعات روز اشاره نمودند و در این راستا به شرح راه حل هایی برای بهبود افسردگی شامل صحبت کردن با یک شخص مطمئن یا انجام کار یا انجام کارهایی مانند ورزش، سفر، پیاده روی، فعالیت هنری، مطالعه و غیره پرداختند. همچنین در پایان به مبحث چگونه می توانیم به کسی که افسرده است کمک کنیم اشاره نمودند قبل از بخش سوم برنامه از مدعوین پذیرایی به عمل آمد.

پس از بخش آسیب های اجتماعی از مدعوین پذیرایی صورت پذیرفت و در پایان در  بخش مهارتهای زندگی سرکار خانم پوراحمدی به فرق همدلی و همدردی در حل مشکلات افراد در جامعه پرداختند که مشخصا همدلی از همدردی مهمتر و نقش بسزایی در زندگی افراد جامعه دارد.

این کلاس ها به مدت دو هفته دیگر در روزهای دوشنبه ساعت 8:30 الی 12:30 برگزار خواهد شد.بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com