نمایش تکی

کلاس شاد و خلاق اوریگامی توسط واحد کودک و نوجوان بنیاد دیابت برگزار شد

- تاریخ انتشار 14:58 1398/09/23  

به گزرش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، کلاس شاد و خلاق اوریگامی برای نوجوانان واحد کودک و نوجوان بنیاد دیابت برگزار شد. خانم رئیس زاده کارشناس روانشناسی واحد کودک و نوجوان بنیاد دیابت در این باره گفت : 

نگرش شما به هنر چیست؟ شاید هنر را وقت گذرانی یا فعالیتی برای پُرکردن اوقات فراغت محسوب کنید. شاید هم از بُعد زیبایی شناختی به هنر بنگرید یا شاید آن را کاری بیهوده تلقی کنید اما لازم است بدانید امروزه هنر به عنوان یک درمان و مداخله روان شناختی در بهبود بیماری های مختلف کاربرد دارد.

در کنترل قندخون افراد دیابتی نیز هنر درمانی در کنار درمان های معمول دیابت، به عنوان یک مداخله روان شناختی مؤثر است. 

هنر درمانی فرصتی فراهم می کند تا افراد با شیوه ای جدید عواطف خود را ابراز کنند و از این طریق در روابط بین فردی احساس اطمینان کنند؛ لذا خلاقیت هنری موجب امیدواری، عزت نفس و استقلال در ایشان می شود.

هنردرمانی می تواند در سازگاری با دیابت به افراد کمک کند. تشخیص دیابت چالشی بزرگ برای فرد است و علاوه بر مشکلات جسمی، مشکلات هیجانی زیادی به فرد تحمیل می کند که بسیاری از بیماران قادر به بیان آن نیستند. طی این رویکرد افراد در ارتباط با دیگران و با اشتراک گذاشتن تجارب مشترک و بیان احساسات پیچیده ناشی از دیابت برای مقابله با دیابت توانمند می شوند.

رئیس زاده‌ اعلام کرد با این چشم انداز برنامه های تئاتر درمانی، ملیله کاغذ، کلاژ، نمایش خلاق و اوریگامی را در کنار برنامه های آموزشی و مشاوره های فردی برای مخاطبان طرح ریزی کردیم و با دعوت از هنرمندان متخصص این هدف را عملی ساختیم.بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com