نمایش تکی

همایش آموزشی تاثیر طب سنتی در کنترل دیابت توسط بنیاد دیابت در مشهد برگزار شد

- تاریخ انتشار 12:25 1398/11/28  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری وکنترل دیابت ایرانیان خانم هاجر شریفی مدیر دفتر مشهد از بر گزاری همایش آموزشی تاثیر طب سنتی در کنترل دیابت خبر داد.  این همایش در روز پنجشنبه 24 بهمن 1398 در فرهنگسرای ترافیک مشهد برگزار شد.

در این همایش آقای دکتر رضوی در زمینه ارتباط طب مکمل با کنترل دیابت بیان نمود. ایشان با بیان اینکه در استفاده از داروهای گیاهی حتما باید داروهایی که پزشک درمانگر تجویز نموده است مصرف نمود و با مشورت پزشک داروهای گیاهی را به عنوان درمان کمکی استفاده کرد.

ایشان در ابتدا مختصری در رابطه با دیابت و انواع آن صحبت نمود. دکتر رضوی خاطر نشان نمود آب و هوا،خوردنی ها و آشامیدنی ها، تحرک بدنی و خواب و بیداری نقش به سزایی ایفا می کنند  و سپس در مورد مزاجها در افراد و خصوصیات ایشان از جمله 1- مزاج گرم و خشک یا صفراوی 2-مزاج گرم و تر یا دموی 3- مزاج سرد و خشک یا سوداوی 4-مزاج سرد و تر یا بلغمی  توضیحاتی بیان نمود. همچنین ایشان در زمینه تاثیر داروهای گیاهی در کنترل دیابت از جمله گیاهان مفید مانند شنبلیله ،چای سبز،دم کرده گزنه، بابونه، دارچین، زیره‌ی سبز و ... و عرقیات گیاهان مذکور صحبت کردند.

در پایان جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار گردید و از مدعوین پذیرایی به عمل آمد.بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com