نمایش تکی

کارگاه سبک زندگی سالم توسط دفتر استان تهران بنیاد دیابت برگزار شد

- تاریخ انتشار 08:59 1398/09/07  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان "کارگاه سبک زندگی سالم" در هنرستان شهید رحیمی تهران در تاریخ ۹۸/۹/۵ توسط دفتر استان تهران بنیاد دیابت با همکاری اداره سلامت منطقه یک  برگزار گردید.

مدرس خانم مینا رستگاری در مورد تغذیه سالم، ورزش و سبک زندگی سالم‌ به آموزش پرداخت. خانم رستگاری گفت: نکته اول توجه به ستون فقرات است، نحوه صحیح نشستن و توجه به اینکه دچار فرسودگی غیر متوازن نشوید برای این مورد بهتر است ورزش های مناسب ستون فقرات را انجام دهید، سعی کنید همیشه صاف بنشینید، از متکای طبی استفاده کنید، سرتان را به مدت طولانی خم نگه ندارید و از هر دو طرف بدن به میزان متوازن استفاده کنید.

دومین نکته مهم این است که غذایتان را سریع نخورید. یکی از دلایل اصلی چاقی خوردن سریع غذاست چون در این حالت دستور سیری به مغز صادر نمی شود و شما بیش از میزان مورد احتیاج غذا میخورید.سعی کنید خوردن هر وعده غذایی ۲۰ دقیقه طول بکشد. هر روز صبح ورزش کنید. شاید ورزش کردن در روزهای اول احساس این را به شما بدهد که انرژی از شما کسب شده اما وقتی تبدیل به برنامه هر روزه شما شود پس از چند روز میبینید که تا ۱۲ ساعت سطح انرژی شما را بالا نگه میدارد و به میزان زیادی در خلق و خوی خوش موثر است. قند و شکر دشمن اصلی بدن است. یکی از مواد اصلی که سلول های سرطانی مصرف میکنند قند ها هستند . پس در بیماران سرطانی عدن استفاده از قند تا ۵۰ درصد احتمال درمان را بالا میبرد و از سوی دیگر جلوگیری از بیماری دیابت و چاقی می کند.

در پایان خانم رستگاری به استفاده بیشتر از سبزیجات و میوه ها تاکید کرد.بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com