نمایش تکی

کارگاه آموزشی دیابت و تغذیه سالم برای دانش آموزان دبستان دین و دانش توسط دفتر تهران بنیاد دیابت برگزار شد

- تاریخ انتشار 08:48 1398/09/07  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان کارگاه تغذیه سالم در دبستان غیر انتفاعی دین و دانش با همکاری اداره سلامت منطقه ۱ در تاریخ ۹۸/۹/۵ برگزار شد.

از آنجایی که مخاطبین در گروه سنی ۱۰ تا۱۲ سال بودند مدرس خانم رستگاری بیشتر به بحث تغذیه سالم و میان وعده سالم پرداخت. با توجه به اینکه در این سن تنقلات جای مهمی در زندگی کودکان دارد مدرس با تاکید بر ضرر این گروه از مواد غذایی به معرفی جایگزین های مناسب پرداخت.

خانم رستگاری افزود : استفاده از آجیل مخصوصا گردو و تخمه کدو  و شاهدانه به دلیل داشتن امگا ۳ بسیار مناسب برای  ذهن می باشد.

استفاده از میوه های خشک شده به جای چیپس، استفاده از سرکه بالزامیک به جای سس از توصیه های مدرس بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه استفاده از قند و شکر به ویژه کربوهیدرات تصفیه شده مانند سم سفید می باشد و عدم استفاده از قند و شکر یکی از توصیه های مهم بود. عدم استفاده از نوتلا و استفاده کمتر از شیرینی خامه ای و بستنی از دیگر توصیه های مهم بود.

استفاده از سبزیجات مخصوصا کلم بروکلی و اسفناج استفاده بیشتر از ماهی از توصیه های مهم دیگر بود. خوردن پودر سنجد به دلیل داشتن کلسیم بالا در رشد تاثیر زیادی دارد و استفاده از ان به میزان یک قاشق مربا خوری در روز توصیه می شود.بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com