نمایش تکی

اختتامیه تابستانه های شاد واحد کودک و نوجوان رده سنی 9-13 سال برگزار شد.

- تاریخ انتشار 10:39 1398/05/10  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان اختتامیه "تابستانه های شاد" واحد کودک و نوجوان در رده سنی 9-13 سال برگزار شد.
جلسه پنجم و آخرین جلسه از تابستانه های شاد واحد کودک  به همت انجمن توسعه سلامت مهر پارسی و بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان برگزار شد. این جلسه همراه با پخش موزیک انگیزشی و کارت بازی دیابت شروع شد؛ کارت بازی دیابت بازی طراحی شده اختصاصی به منظور سرگرمی و تعدیل احساس نسبت به دیابت و شناخت به اصول کنترل دیابت می باشد.
فعالیت دیگر کمپین بادکنک آبی بود که پایه اصلی برنامه این جلسه بود و به منظور زندگی سالم و  پیشگیری از عوارض دیابت اجرا شد؛ در این کمپین "عهد بستیم تا مراقب آسمان آبی سلامت باشیم تا با عوارض دیابت ابری نشود". در نهایت با بستن روبان آبی و باد کردن بادکنک آبی و امضای عهدنامه این قسمت از برنامه تمام شد.
به گفته رئیس زاده، کارشناس واحد کودک، هدف از این قول و قرار؛ آشنایی هر چه بیشتر بچه ها با عادات سلامتی و کنترل قندخون و ایجاد انگیزه جهت پایبندی به اجرای آن است. ایشان از والدین تقاضا می کنند به هیچ وجه نقش نگهبان مچگیر کودک در عدم رعایت رژیم غذایی و... را نداشته باشند. حتی برای بچه های حاضر در این جلسه موارد درج شده در عهدنامه را به طور مستقیم و متناوب به وی تذکر ندهند؛ فقط عهدنامه و اِلِمان های آن(روبان آبی و بادکنک آبی مخصوص) را در معرض رویت کودک قرار دهند. تذکرات مستقیم و مداوم می تواند منجر به لجبازی فرزند شود. به علاوه این والدین وارد نوعی رفتار کودک آزاری می شوند که بی شک خواسته ایشان نبوده و علاوه بر اینکه منجر به بهبود وضع جسمانی فرزند و کنترل دیابت نمی شود، سلامت روان وی را نیز به مخاطره می اندازد.
در این جلسه یک گروه استعدادیابی بازیگری دعوت شده بودند که در آخر جلسه و پس از گپی کوتاه با کودکان و نوجوانان حاضر و مشاهده قسمتی از فعالیت آنها قرار شد با منتخبین به صورت حرفه ای در مکانی مناسب تمرین کنند.
حسن ختام جلسه طبق معمول پذیرایی سالم و عکس یادگاری بود.


بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com