نمایش تکی

جلسه چهارم از تابستانه های شاد بنیاد دیابت برگزار شد.

- تاریخ انتشار 16:54 1398/05/03  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان این بنیاد با مشارکت انجمن توسعه سلامت مهرپارسی جلسه چهارم تابستانه های شاد واحد کودک و نوجوان با عنوان "انسولین دوست من" را برگزار کرد.
در این کارگاه آموزشی بازی محور نوجوانان حاضر با شیوه صحیح تست قند خون، تزریق انسولین و اصول کنترل قند خون که نیاز روزانه هر فرد دیابتی نوع1 است آشنا شدند. به منظور رسیدن به این اهداف آموزشی و تعدیل احساس نسبت به انسولین و تزریق آن از سه بازی ترازو، نمایش انگشتی و ساخت کاردستی با قلم های انسولین استفاده شد. خانم رئیس زاده طراح و ارائه دهنده بازی های ویژه این کارگاه ها به این موضوع تأکید کرد: آموزش برای کودکان و نوجوانان دیابتی باید فارغ از هرگونه سخنرانی، آموزش تحمیلی و کلاسیک رایج باشد و تأکید اصلی بر پذیرش و زندگی مسالمت آمیز با دیابت است. در حین فعالیت کارگاهی انتقال مفاهیم و اهداف خود به خود صورت می پذیرد. گاهی بچه ها با سوال یا یادآوری یک تجربه فردی مواجه می شوند، از آنجا که گروه ما همگن است و مسائل همه مشابه است با حضور مدرس مسلط بر مطالب نتیجه گیری بحث تجربه موفقی برای همه می شود.
با اجرای یوگای خنده، ریلکس و آرام سازی ویژه کودکان و تمرینات تنفس شکمی و مثلث کنترل احساس اهداف روان شناختی این کارگاه پیگیری شد و نوجوانان با روش های کنترل استرس که خود یکی از پایه های کنترل دیابت نیز هست به صورت عملی آشنا شدند.


بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com