نمایش تکی

همایش آموزشی انسولین تولدی دیگر برگزار شد

- تاریخ انتشار 12:53 1397/11/24  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان ، این بنیاد با مشارکت انجمن توسعه سلامت مهرپارسی و شرکت نوونوردیسک پارس، همایش آموزشی دیابت و انسولین را با عنوان انسولین تولدی دیگر برگزار کرد.
در این همایش نمایشی با عنوان " انسولین تولدی دیگر" توسط گروه تئاتر کودک و نوجوان بنیاد دیابت اجرا شد. این نمایش تحت عنوان "داستان انسولین" به ماجرای کشف انسولین و تست آن روی انسان اشاره داشت و طی این نمایش بر یکسری باورهای غلط راجع به انسولین مثل اینکه" انسولین از بدن سگ است و یا هرکس کارش به تزریق انسولین برسد به آخر خط رسیده است و یا با تغذیه و ورزش و داروی گیاهی می توان کار انسولین را در بدن انجام داد" خط بطلان کشیده شد. این نمایش با حضور سه نوجوان و یک کودک دیابتی به همت کارشناس واحد کودک، خانم رئیس زاده، و با امید اصلاح این باورهای غلط و افزایش اطلاعات مخاطبین برگزار شد.
 سپس دکتر یاشار صالحی به توضیح انسولین و نقش این هورمون در بدن و نیز نقش تغذیه صحیح در کنترل دیابت و کاهش مقاومت بدن به انسولین پرداخت. 
دکتر صالحی با توجه به طبقه بندی هرم غذایی تغذیه یک فرد را در طول یک روز مورد بررسی قرار داد و حاضرین را از نقش اساسی تغذیه در این بیماری آگاه کرد. همچنین نوع تغذیه برای کودکان و نوجوان را خصوصا در ساعاتی که در مدرسه حضور دارند بسیار مهم دانست و توصیه هایی به والدین کودکان کرد.
در پایان جلسه پرسش و پاسخ برگزار و به سوالات حضار پاسخ داده شد.بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com