نمایش تکی

کارگاه آموزشی و خدمات پایش سلامت و غربالگری در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی پردیس شهید بهشتی

- تاریخ انتشار 14:37 1397/09/11  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان این بنیاد با مشارکت انجمن ملی توسعه سلامت مهرپارسی و در راستای اهداف آموزشی خود اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی و خدمات پایش سلامت و غربالگری قند خون در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی پردیس شهید بهشتی کرد .
این کار گاه با حضور دکتر فرهاد رجب پور صنعتی مدیر آموزش و پژوهش بنیاد دیابت و آقای دکتر حسینی معاون آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه ، اساتید و دانشجویان در ساختمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد. 
دکتر رجب پورگفت : امسال (19-2018)فدراسیون جهانی دیابت IDF   با شعار دیابت و خانواده نامگذاری شده است.  وی ادامه داد: درطول 40 سال گذشته تغییرات چشمگیری در محیط زیست ، رفتارها وشیوه های زندگی انسانها رخ داده که سبب رشد صعودی شیوع چاقی و دیابت شده است.

مدیر آموزش و پژوهش بنیاد دیابت هدف از بزرگداشت این روز، شناساندن دیابت و تشویق وترغیب جامعه جهانی به پیشگیری ومراقبت از این پدیده روز افزون است دانست و گفت: در

 جهان، در هر 10 ثانیه، یک نفر به دلیل دیابت فوت می کنند و2نفر نیز به دیابت مبتلا می شوند. هر سال، هفت میلیون نفر در جهان به عده دیابتی ها افزوده می شود به طوری که تا

 سال 2030 جهان بیش از 500 میلیون نفر دیابتی رادر خود جای خواهد داد، بخصوص در قاره آسیا!

دکتر رجب پور صنعتی در ادامه اضافه کرد: تعداد 80%  مبتلایان به دیابت متعلق به کشورهایی خواهند بود که وضع اقتصادی متوسط رو به پایین داشته باشند.

جلسه پرسش و پاسخ پیرامون دیابت و چگونگی پیشگیری از آن با حضور پرشور مدیران، اساتید و دانشجویان برگزار شد

در پایان این جلسه مدیر آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه از طرف سرپرست دانشگاه فرهنگیان استان خراسان رضوی جناب آقای دکتر نیری با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود از مدیرعامل و بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان و دست اندرکاران اجرای این برنامه آموزشی تقدیر و تشکر کرد.

در حاشیه همایش خدمات پایش سلامت و غربالگری تست قند خون از حاضرین بعمل آمد.

بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com