نمایش تکی

اختتامیه جلسات بازی درمانی کودکان زیر 9 سال بنیاد دیابت برگزار شد.

- تاریخ انتشار 20:02 1397/11/04  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، این بنیاد با مشارکت انجمن توسعه سلامت مهرپارسی چهارمین و آخرین جلسه بازی درمانی کودک را برگزار کرد. 
اعظم رئیس زاده روانشناس واحد کودک و نوجوان بنیاد دیابت ضمن بیان این نکته که اعتماد به نفس، سلاح کودکان در برابر چالش های زندگی است گفت: دیابت چالشی بزرگ در زندگی کودک دیابتی و خانواده اش محسوب می شود. 
در سایه اعتماد به نفس قوی، پذیرش و درمان اصولی و آموزش است که کودک دیابتی بدون عوارض روحی و جسمی، آینده ای روشن و سالم خواهد داشت.
رئیس زاده  تاکید کرد کودکی که احساس خوبی در مورد خود دارد خوش بین و واقع بین بوده و راحت تر با فشارهای روحی محیط چه مرتبط با دیابت و چه غیر مرتبط با دیابت مواجه می شود.
وی در ادامه افزود:همیت این موضوع اینجاست که اعتماد به نفس به شدت تحت تأثیر برخورد والدین با کودک است تا ذات بچه. پدر و مادری که برای رفتارشان با کودک برنامه ریزی دارند کمتر ممکن است در آینده با نوجوان لجباز یا افسرده یا بی تفاوت دیابتی روبرو شوند.
کارشناس واحد کودک و نوجوان بنیاد دیابت گفت : این سری از آموزش ها برای اولین بار در کشور و به همت بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان و با هدف آموزش به خانواده ها و ارتباط بیشتر با کودکان زیر 9 سالبه طور مجزا و به صورت تخصصی اجرا می شود.
شایان ذکر است این جلسات در دو زمان پشت سرهم به صورت جداگانه "بازی درمانی تخصصی جهت کودکان" و "کارگاه ویژه والدین با بررسی موضوع جلسه و پرسش و پاسخ والدین حاضر" برگزار شد.


بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com