نمایش تکی

همایش آموزشی راهکارهای پیشگیری و کنترل دیابت و تغذیه سالم در شعبه استان تهران برگزار شد.

- تاریخ انتشار 13:34 1397/10/19  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، در راستای افزایش آگاهی شهروندی در حوزه دیابت و تغذیه، کارگاه آموزشی تغذیه برای والدین دبیرستان نمونه دولتی شهید عاشوری منطقه ۱۳ تهران در تاریخ ۹۷/۱۰/۱۹ برگزار گردید.

در جلسه اول این کارگاه آموزشی مدرس خانم رستگاری پس از مطرح کردن بحث تغذیه سالم به بررسی و محاسبه BMI پرداخت و پس از آن به مطرح کردن گروه های غذایی شامل گروه تامین کنندگان انرژی( کربوهیدرات، چربی، پروتئین) و گروهی که کمک به اصلاح حرکات بدن می کند( ویتامین، مواد معدنی، آب) پرداخت.

ایشان اضافه کردند که مهمترین منبع تامین انرژی کربوهیدرات هستند اما باید در مصرف آن دقت لازم را به عمل آورد

در زمینه مصرف روغن های گیاهی خانم رستگاری افزود که استفاده حداقل ۲ قاشق غذا خوری روغن زیتون حتما باید در برنامه غذایی خود قرار دهند

استفاده از روغن زیتون فرابکر  و بکر به جای روغن زیتون تصفیه شده و بدون بو از دیگر توصیه های ایشان بود.

استفاده از روغن های گیاهی بخاطر افزایش HDl( چربی خوب) که رسوب کلسترول در دیواره رگ های خونی را از بین میبرد و کاهش LDL( چربی بد) از دیگر مزایای استفاده از روغن های گیاهی است.

استفاده از روغن های گیاهی به دلیل نقطه دود پایین برای سرخ کردن توصیه نمیشود  و تنها برای تفت دادن غذا با شعله ملایم مناسب است . در این میان روشن کانولا با نقطه دود بالا مناسب تر از روغن کنجد، و کنجد نیز مناسب تر از زیتون است.بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com