نمایش تکی

همایش آموزشی پیشگیری از دیابت در نمایندگی شهرستان اهواز برگزار شد

- تاریخ انتشار 13:29 1397/09/12  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان خوزستان (اهواز) ،پایش و غربالگری در روز دوشنبه 12/09/1397 در حوزه مدیریت بانک مهر اقتصاد برگزار شد .

در این همایش برای تعداد 40 نفر از پرسنل تست قند خون انجام شد و خانم مرادی با معرفی بنیاد و خدماتی که در راستای آموزش و حمایت بیماران دیابتی و شناسایی این افراد انجام میدهد و نیاز به همکاری و کمک حمایت مقامات و مشاغلین ادارات می باشد.

آقای شیرمرد در مورد بیماری دیابت و اصول پیشگیری و کنترل آن و اینکه چه عواملی سبب بروز دیابت و عوارض جسمانی و اجتماعی آن پرداختند. و ایشان تاکید کردند فعالیت های بدنی و حفظ تناسب وزن در کنترل و مهار دیابت و جلوگیری از عوارض آن تاثیر به سزایی دارد. فعالیت های بدنی مناسب افراد  دیابتی ازین قرار است :

·        تمرین های ورزش هوازی (پیاده روی- شنا دوچرخه سواری در هوای آزاد-بسکتبال تنیس و والیبال)

·        تمرین های ورزشی کششی

·        تمرینهای ورزشی استقامتی

·        فعالیت های معمول روزانه

آقای سلامات دکترای علوم تغذیه و طب سنتی در مورد فرهنگ درست تغذیه و تاکید بر این نکته که با مصرف غذای سالم و پرهیز از مواد غذایی غیر مفید میتوان از بروز دیابت جلوگیری و آن را کنترل کرد توصیه ایشان  زنجبیل که یک ادویه فوق العاده خوش عطر و خوش طعم است که در تهیه غذاها و شیرینیجات استفاده می شود این ادویه برای دیابتی ها نیز مفید است نتایج بررسی نشان می دهد که مصرف روزانه 3 گرم از این ادویه ( به صورت کپسول ) به تنظیم کپسول کنترل قند خون ، وزن افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند اگر علاقه ای به مصرف کپسول زنجبیل ندارید می توانید   روزانه دو فنجان چای زنجبیل بنوشید البته حواستان باشد که مصرف زیاد برای افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند توصیه نمی شود می توانید به شیر یا چای معمولی نیز کمی پودر زنجبیل اضافه کنید  


بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com