نمایش تکی

برگزاری کارگاه آموزشی رهبری حرفه ای در سمن ها در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

- تاریخ انتشار 09:11 1397/10/04  

به گزارش روابط عمومی بنیاد بین المللی پیشگیری و کنترل دیابت ایرانیان، کارگاه آموزشی رهبری حرفه ای در سمن ها با حضور دکتر دارابی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر خدایی قائم مقام ایشان در حوزه مشارکت های اجتماعی و مدیران انجمن های سلامت تحت پوشش دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه ابتدا دکتر خدایی ضمن بیان اهداف کارگاه که جهت توانمندسازی سمن های سلامت پیش بینی شده بوده، شیوه رهبری و مدیریت در سمن ها را بعنوان شاه کلید موفقیت سازمان های مردم نهاد دانست. وی موفقیت در بعد اجتماعی سلامت را مشارکت همگانی مردم در امر سلامت عنوان کرد که تجلی گاه آن در را می توان در سازمان های مردم نهاد جستجو نمود.

دکتر محمد رضا دارابی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۶۲ سازمان مردم نهاد در استان خراسان رضوی در حوزه سلامت فعالیت می کنند اظهار داشتند: سازمان های مردم نهاد نقش موثری در اجتماعی شدن سلامت دارند. وی با بیان اینکه با تدبیر وزیر بهداشت و ایجاد معاونت اجتماعی، در سال های اخیر فعالیت سازمان های مردم نهاد در اجتماعی شدن سلامت شتاب بیشتری گرفته است خاطر نشان کرد، بیشتر علت بروز بیماری های غیر واگیر به عوامل آسیب رسان در جامعه باز می گردد و سازمان های مردم نهاد می توانند نقش موثری در کنترل این مقوله داشته باشند.

سپس مهندس فرامرز نیک بین مدیرعامل موسسه دیابت مفتاح در خصوص تکنیک های رهبری در سازمان ترغیب و ایجاد انگیزه در افراد برای حرکت به سمت هدف را بیان داشت. وی مدیریت سمن و نقش محوری مدیر در ایجاد انگیزه و تاکید بر بزرگترین چالش های رهبری و ارائه تکنیک هایی هنر ایجاد عشق و اشتیاق به بیان تفاوت مدیر رهبر و مدیر رئیس پرداخت و راهکار هایی سودمندی در حل بحران ها برای سمن ها ارئه نمود.

مهندس حمید مستشاری رییس هیت مدیره گروه دوستداران دانشگاه و سلامت در خصوص مدیریت چالشهای مالی و اقتصادی در سمن ها نحوه جلب مشارکت های مردمی، همکاری و همیاری های عمومی، انتخاب افراد در سمنها  مطالب ارزنده ای را بیان نمود.

مهندس حمید مستشاری رییس هیات مدیره گروه دوستداران دانشگاه و سلامت در مبحث چالشهای مالی و اقتصادی در سمن ها و نحوه جلب مشارکت های مردمی عنوان داشت چگونه انتخاب افراد در سمن ها باید صورت برندینگ باشد تا اعتماد بیشتری جهت مشارکت بوجود آورد. وی  تأکید کرد سرمایه سمن ها مردمی بوده و سرمایه شخصی در آن جایی ندارد. مستشاری همچنین انتخاب هیأت مدیره که نشان دهنده حاصل کار سمن از ابتدای امر می باشد را مورد توجه قرار داد.وی اظهار داشت اهداف سمن باید به گونه ای باشد که اگر برای 100 نفر بیان شد 51 نفر بگویند قابل دسترسی است. مستشاری احتکار آبرو را در راه رسیدن به اهداف خداپسندانه انجمن ها جایز ندانسته و خواست تا اعضاء هیات مدیره و هیات امناء سمن ها نسبت به این مهم اقدام نمایند.

گلمکانی نیا مشاور مالی، مالیاتی و تامین اجتماعی؛ شرایط و معافیتهای مالیاتی موسسات خیریه و عام المنفعه  موضوع بند ماده 39 قانون مالیات های مستقیم را مطرح نمود و تغییرات اساسی در سال 1395 را شرح داده و شرایط و ویژگیهای موسسات خیریه و عام المنفعه را بیان داشت.بازگشت
           


  • دفتر مرکزی: مشهد- بلوار سجاد- مقابل خیابان میلاد- پلاک 56
  • صندوق پستی : 558-91865
  • کد پستی : 9186694748
  • تلفکس : 1-37650400-051
  • ایمیل : info@diabetf.com